silbonitové desky odvětrávané fasády

Odvětrávané fasády - fasádní desky SILBONIT

Odvětrávané fasády SILBONIT jsou populární vyztužené bezazbestové plošné fasádní desky, vyrobené ze směsi siliky a cementu, zpevněné mineralizovaným celulózovým vláknem.

Fasádní desky SILBONIT jsou nehořlavé a odolné proti hnilobě, plísním a napadení škůdci.

SILBONIT se využívá na stavbách nejen na konstrukcích a obkladech vnitřních nebo venkovních stěn a fasád, ale také např. jako podlahy nebo výplně balkonů. Fasádní desky lze barvit barvou odolnou alkalickým složkám nebo lakem pro dosažení požadovaného barevného odstínu.

SILBONIT vyrábí firma SIL s.p.A. se sídlem v Itálii v souladu s normou UNI EN 12467:2002

Fasádní desky SILBONIT se vyrábí ve dvou rozměrech: 1200 x 2500 mm a 1200 x 3000 mm v tloušťkách od 5 mm do 30 mm.

Chcete se dozvědět více o silbonitových fasádách?

Kontaktujte nás na telefonním čísle 777 808 845, rádi Vám sdělíme jakékoliv podrobnosti a zpracujeme cenovou nabídku.

Typy fasádních desek SILBONIT

SILBONIT HA/HC

Silbonit HA/HC jsou vyztužené, bezazbestové, plošné desky, vyrobené ze směsi cementu a siliky, vyztužené mineralizovaným celulózovým vláknem. SILBONIT HA/HC je probarvený v celé hmotě. Fasádní desky SILBONIT HA/HC neobsahují dřevěné třísky a jsou zcela nehořlavé. Desky jsou zatříděny do skupiny A2s1d0. Navíc jsou bezúdržbové, nemusíte je natírat, brousit ani jinak po čase ošetřovat. Mají jedinečný vzhled s přirozenou kresbou broušeného cementu, která v průběhu času ještě zvýrazní. Desky lze kotvit na rošt pomocí trhacích nýtů nebo háčků (mohou být lakovány v barvě desky), popř. lze desky lepit speciálními lepidly (varianta skrytého kotvení). Rošt doporučujeme hliníkový.


odvětrávané fasády silbonit ha a hc odstíny

SILBONIT UV (Impregna)

Fasádní desky SILBONIT UV jsou oboustranně vodotěsně UV impregnovány, vtlačením transparentní impregnace do vnější vrstvy cementovláknité desky. Proto jsou otěruvzdornější a mají lepší protiskluzovou úpravu. Už samotná barva desek je na první pohled sytější než u základní řady Silbonit HA/HC. Oproti standardním deskám již nedochází k dalším optickým změnám v povrchové kresbě. Tato speciální povrchová úprava je nanášena válcováním a vytvrzena systémem UV polymerizace. U desek je garantována max. průměrná nasákavost okolo 2,5%. Specifická úprava povrchu zabezpečuje kromě stálobarevného odstínu také výrazně zvýšenou mechanickou odolnost povrchu, včetně možnosti snadného odstranění graffiti.

silbonit-impregna

SILBONIT PIGMENTA

Fasádní desky SILBONIT pigmenta mají povrch cementovláknitých desek Silbonit HA/HC lakovaný speciální barvou. Můžete si vybrat ze základní řady 8 standardních barev, popř. si vybrat jakoukoliv barvu v odstínech dle celé škály RAL. Barvené desky SILBONIT pigmenta jsou tmavošedé základní desky SILBONIT HA, která je standardně probarvené ve hmotě. V kombinaci s černým roštem tedy vzniká elegantní černá spára mezi deskami, a díky tomu skvěle vynikne architektem navržený spárořez fasády! V případě požadavku na jiný barevný odstín nosné desky lze volit ze základní barevné škály desek SILBONIT HA/HC.

odvětrávané fasády silbonit pigmenta

 

Ukázky realizací - odvětrávaná fasáda SILBONIT

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků