alucobond odvětrávané fasádyOdvětrávané fasády - hliníkové panely ALUCOBOND

Fasádní panely ALUCOBOND jsou sendvičové desky, které se skládají ze dvou hliníkových krycích plechů a plastového, nebo minerálního jádra. Nejčastěji se využívají alucobondové desky o tloušťce 4 mm. Tyto desky lze řezat, frézovat, ohýbat i skružovat. Díky tomu lze na přání architekta vytvořit různé druhy rovinných, ohýbaných nebo skružovaných prvků.

Panely ALUCOBOND naleznou uplatnění zejména při realizaci obkladů odvětrávaných fasád a mechanicky extrémně namáhaných povrchů. Jádro desky ALUCOBOND tvoří standardně polyetylen (PE).

Pro účely splnění vyšších nároků na požární certifikaci lze dodat jádro obohacené o minerální složku, které splňuje požadavky na nehořlavost třídy A2 (dle DIN 4102). Krycí vrstvy jsou vyrobeny z hliníkových plechů jakosti Paraluman-100, EN-AW5005 (AlMg1), H42, podle normy EN 485-2 o tloušťce 0,5 mm.

odvětrávané fasády alucobondSendvičové desky ALUCOBOND mají tyto přednosti:

  • velmi nízká hmotnost
  • vysoká stabilita
  • výborná odolnost povětrnostním vlivům
  • dokonale hladký povrch
  • snadné ohýbání.

Speciální technikou částečného profrézování lze vyrábět esteticky vysoce kvalitní 3D objekty.

Typy fasádních desek ALUCOBOND

Zajímají Vás barevené varianty fasádních desek ALUCOBOND? Prohlédněte si produktové katalogy ALUCOBOND.


ALUCOBOND®

ALUCOBOND® byl vyvinut jako stabilní a zároveň flexibilní fasádní materiál. ALUCOBOND® je velmi odolný povětrnostním podmínkám, odolný proti proražení, pohlcuje vibrace a velmi snadno a bezproblémově se montuje. ALUCOBOND® se vyrábí na kontinuální lince s možností různé tloušťky jádra, odpovídající výsledné tloušťce desky a řeže se na rozměr. Lakované desky jsou vyráběny standardně s krycí folií.

ALUCOBOND® plus

ALUCOBOND® plus byl vyvinut speciálně pro vyšší požadavky na požární odolnost staveb. Díky minerálnímu jádru splňuje ALUCOBOND® plus vyšší požadavky požární klasifikace. Desky jsou nesnadno hořlavé a nabízejí v „rodině“ ALUCOBOND® produktů stejné vlastnosti jako např. rovinnost, tvarovatelnost, odolnost povětrnostním vlivům a jednoduché zpracování.

ALUCOBOND® A2

ALUCOBOND® A2 Díky minerálnímu jádru splňuje ALUCOBOND® A2 nejvyšší požadavky na požární odolnost staveb a rozšiřuje možnosti koncepce a konstruování budov. ALUCOBOND® A2 je možné stejně jako všechny produkty „rodiny“ ALUCOBOND® snadno zpracovávat, je odolný proti nárazům, odolává vlivům počasí a především je nehořlavý.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků